Bezpieczne ferie zimowe z Krzysiem i z Tosią

Krzyś i Tosia zaprosili nas na kolejną grę dydaktyczną. W tej roli dzielnie się spisała klasa III b. Uczniowie podzieleni na zespoły kierowali grą, objaśniali stacje i przyznawali punkty przy sprawdzaniu zadań wykonywanych przez swoich kolegów i koleżanki. Trzeba było zważyć sól, mąkę, cukier i ryż na wadze szalkowej, obliczyć ciężar zgodnie ze wskazaną jednostką masy, czy ustawić godziny na zegarze. Nie zabrakło też zadań z bezpieczeństwa. Każdy z uczestników musiał uporać się między innymi z raną ręki i opatrzyć właściwie ranę, wskazać odpowiednią zawartość apteczki, czy pogrupować zdania i obrazki zgodne z bezpieczną zabawą na śniegu i lodzie. Na koniec Krzyś i Tosia wręczyli każdej klasie lapbooka, a w nim mnóstwo różnych zadań do wykonania w klasie. Dzieci już nie mogą się doczekać kolejnej gry dydaktycznej.

• Stacja I – skaleczenie ręki
  • Stacja II – apteczka