Na wsi

Niezapomniane wrażenia zostaną na zawsze w pamięci z wycieczki w Mościsku. Na początku radośnie przywitały nas pieski gospodarzy. Dzieci mogły obserwować życie zwierząt na wsi. Karmiły świnki i głaskały króliczki. Pani Edyta Mulka-Gonera nauczyła nas robić smaczne bułeczki i szmaciane lalki. Same dzieci dzielnie walczyły z ciastem drożdżowym i formowały bułeczki. Poznały całą recepturę pieczenia chleba. Miłe było też wspólne śniadanie, gdzie każdy mógł posmarować kromkę chleba masłem i skomponować własną kanapkę. Do picia nie zabrakło kompotu z owoców z domowej spiżarni. Na deser pani Edyta poczęstowała wszystkich ciastem drożdżowym własnego wypieku. Wszystko było pyszne Każdy wrócił do domu ze szmacianą lalką i własnoręcznie upieczoną bułeczką.