Szydełkowanie

Poznajemy sztukę Amirgumi

8.02.2018 przyszedł do uczniów kl. 3c i 3d zaproszony gość p. Katarzyna Młyńczak, która opowiedziała nam o sztuce AMIGURUMI czyli sztuce robienia na szydełku. Przyniosła wykonane przez siebie maskotki, którymi zachwycaliśmy się i podziwialiśmy kunszt wykonania.

Następnie wyciągnęliśmy przyniesione szydełka, włóczkę i przystąpiliśmy do próby wykonania łańcuszka.  Jak się okazało nie jest to łatwa sztuka, kiedy rozpoczynamy z nią przygodę. Nie wszystkim wychodził łańcuszek. Wielu z nas denerwowało się i zniechęcało, nie mieliśmy cierpliwości i samozaparcia. Okazuje się, że jest to wspaniałe zajęcie na ćwiczenie cierpliwości i wytrwałości. Wielu uczniów tak się wciągnęło w pracę, że nie zwrócili nawet uwagi na dzwonek.