Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

Kolejną uroczystością, w której wzięli udział w obecnym roku szkolnym uczniowie klas I, było „PASOWANIE NA CZYTELNIKA”. Pierwszoklasiści w większości potrafią już sprawnie czytać, chętnie uczestniczą w zajęciach czytelniczych. Zatem zgodnie z tradycją książnica szkolna zorganizowała tę uroczystość w pierwszej połowie marca, po zakończonym I semestrze nauki. Uroczystość poprzedziły wizyty w szkolnej bibliotece, podczas których uczniowie zapoznali się z pomieszczeniami bibliotecznymi oraz nauczyli się jak wypożyczać książki i jak zachowywać się w bibliotece. Wysłuchali również czytanej bajki o Franklinie, jednym z ulubionych bohaterów.

Starsi uczniowie włączyli się do przygotowań. Niespodzianką dla klas I była mała inscenizacja, na podstawie książki „Czarodziejskie słowo”, zaprezentowana podczas uroczystości – wystąpili uczniowie z koła teatralnego. Natomiast siódmoklasiści przebrani za krasnale, pod wodzą królowej książki, prowadzili całą uroczystość.

Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie na wielką księgę, że będą czytać z zapałem i szanować książki. A następnie zostali pasowani przez Dyrekcję szkoły na czytelników, otrzymując certyfikat potwierdzający ten fakt. Dla uczniów klas I dzień zakończył się pierwszym wypożyczeniem książek ze szkolnej biblioteki.

(jotes)

Biblioteka szkolna życzy wspaniałej podróży w świat literatury !